náš ateliér


Už je to deset let od doby, kdy jsme se rozhodli pracovat se lnem, dokonalým materiálem nenapodobitelného ležérního vzhledu s vlastnostmi, které už dnes každý dobře zná a které jej řadí mezi totální "srdcovky".

Už od počátku jsme měli jednoznačnou vizi - ryze český výrobek, tak poctivě řemeslně i výtvarně zpracovaný, jak to jen nejlépe jde. Dali jsme dohromady skvělý tým spolupracujících mistrů svého řemesla, který se za deset let ustálil. Z pracovních vztahů se staly vztahy přátelské a celá sofistikovaná výroba, která zahrnuje natkání materiálu, nastříhání, ušití a nakonec velmi náročné oděvní barvení, se vypracovala na špičku. Vše vytvářeno v Čechách a na Moravě, od tkaní látky až po poslední perleťový knoflík.

Od tvorby poměrně velkých kolekcí bytového textilu, přes menší stálé kolekce oděvů jsme se v posledním roce posunuli k čistě autorské výrobě solitérních kousků, které nabízíme pouze ve dvou či třech originálních verzích. Výrobní proces zůstává stejný, objemem už jde jen zlomek naší dřívější výroby.

Stáváme se tak malým ateliérem, kde se mezi len mísí i autorský porcelán či technika ručního strojového pletení. Každému jednomu kousku tak věnujeme maximum naší osobní péče, každý je "vymazlený" unikát s osobitým kouzlem.

Pro naši i Vaši radost, pro dny, které chceme žít s úctou k řemeslu, přírodě, lidem. Jedině tak to má smysl. Vítejte u nás...

Vendula & Ondřej Volkmerovi